Birçok kentte mezarlık ziyaretleri

HABER MERKEZİ - Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarları ziyaret edildi, miraslarını taşıma sözü verildi dualar okundu. 

Kurban Bayramı arifesinde birçok kentte mezarlıkla ziyaret edildi. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarlarını ziyaret eden kitleler, miraslarını taşıma sözü verdi. 
 
ADANA
 
Akdeniz Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AYKAYDER) öncülüğünde Kurban Bayramı nedeniyle Seyhan, Ceyhan ve Yüreğir ilçelerinde bulunan Küçükoba, Asri, Buruk, Akkapı, Ceyhan Asri ve Mutlu mezarlıklarında  özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mezarları ziyaret edildi. Ziyarette DEM Parti, Barış Anneleri,  Akdeniz Adana Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AATUHAY-DER) ile çok sayıda kişi katıldı. Mezarlıklara güllere bırakılarak dualar okundu.
 
'MÜCADELELERİNİN YÜRÜTÜCÜSÜ OLACAĞIZ'
 
Kitle ilk olarak Seyhan İlçesinde bulunan Küçükoba Mezarlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette kitle saygı duruşunda bulunup, sık sık "Şehit namirin" sloganı attı. Ziyarette yapılan konuşmalarda, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin mücadelelerinin yürütücüleri olacakları vurgulandı. Gazeteciler Kadri Bağdu, Volkan Eryiğit ve Metin Alataş'ın mezarları da ziyaret edilip, dualar okundu.
 
AMED  
 
MEBYA-DER, Rezan (Bağlar) ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı’nı ziyaret etti. Mezarlıkta yakınlarını ziyarete gelenlere baş sağlığı dileyen kitle, dualar okudu. Mezarlıkta yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından MEBYA-DER Eşbaşkanı Mehmet Emîn Kılıç, demokrasi ve özgürlük için yaşamını feda edenlere borçlu olduklarını belirterek, sonuna kadar uğruna mücadele ettikleri felsefeyi savunacaklarını söyledi.
 
BISMIL
 
Amed’in Bismil İlçesinde belediye eşbaşkanları, DEM Parti, DBP, İlçe eşbaşkanları MEBYA-DER ilçe temsilcileri ve belediye meclis üyeleri, mezarlık ziyareti gerçekleştirdi. Mezarlık ziyareti sırasında polislerin kamera çekimi yapmasına siyasetçiler ve yurttaşlar tepki gösterdi.
 
Mezarlık ziyaretlerinde yoğun ilgi ile karşılaşan eşbaşkanlar aileler ile birlikte dua etti.
 
WAN 
 
Wan'da MEBYA- DER ve TUAY-DER öncülüğünde birçok ilçede Kurban Bayramı vesilesiyle birçok ilçede mezarlıklar ziyaret edildi. Mezarlık ziyaretine DBP, DEM Parti Milletvekilleri il ve ilçe örgütleri ve belediye eşbaşkanları ile meclis üyeleri katıldı. Mezarlık ziyareti sırasında yaşamını yitirenlerin yakınları heyete yoğun ilgi göstererek bayramlarını kutladı.
 
Mezarlıkta, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından dualar okundu. 
 
Wan Rêya Armûşê (İpekyolu) ilçesinde bulunan Karşıyaka Mezarlığında kısa bir konuşma yapan MEBYA-DER Eşbaşkanı Hanım Kaya Kısa, "Kurdistan mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Biz bugün burada mücadele verebiliyorsak onların verdiği emek ve mücadele sayesindedir. Onların mücadelesini sonuna kadar sahipleneceğiz ve onların özgür Kurdistan hayalini gerçekleştirene kadar devam edeceğiz. Bizler Sayın Öcalan özgürleşene kadar kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
 
İSTANBUL 
 
ANYAKAY-DER öncülüğünde İstanbul’un Ümraniye ve Küçükçekmece ilçelerinde özgürlük ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenlerin mezarlıkları ziyaret edildi.
 
Ümraniye’de bulunan Ihlamurkuyu Mezarlığı’na gerçekleştirilen ziyarette, Ankara Gar ve Pîrsus Katliamları’nda yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı. Anmaya, DEM Parti İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve kurum temsilcileri katıldı. Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde hayatını kaybedenler anısına yapılan saygı duruşuyla başlayan anmada “Şehit namırın” sloganları atıldı.
 
Burada 10 Ekim Ankara Barış Şehitleri Aileleri adına konuşan Mustafa Doğan kaybettiklerine verdikleri bir söz olduğuna belirterek, “Onların bıraktığı bayrağı en yükseklere getireceğiz. Ta ki onların özlemi; bu topraklara ve bu ülkedeki halklara barış gelene kadar bir kişi bilse kalsak, nefesimizin sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
‘BU YOL ÖZGÜRLÜK YOLUDUR’
 
DEM Parti İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu, “Bu yol barış yoludur, bu yol özgürlük yoludur, bu yol Türkiye işçi sınıfı ve halklarının Kürt halkıyla buluşma yoludur. Bu yolun önündeki tüm engelleri aşarak yürüyeceğiz. Bir kere daha şehitlerimizin önünde söz veriyoruz; bu ülkede halkların eşitliğini ve birliğini sağlayana kadar bu mücadelemiz sürecek. Yaşasın özgürlük. Şehit namırın” diye konuştu.
 
‘ŞEHİTLERİN YOLUNDAN GİTMELİYİZ’
 
Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) MYK Üyesi Adnan Özcan ise, Pîrsus’ta katledilen 33 düş yolcusunun Rojava Devrimi’ne dokunmak için yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi:  “Halkların birliğinden bahsediyorsak, halkların eşit olması gerektiğini savunuyorsak, IŞİD barbarları ve türevleriyle uzlaşmayacağız, onları yeneceğiz, özgürlüğümüzü kazanacağız diyorsak bizim gitmemiz gereken yol  Suruç şehitlerinin yoludur, 10 Ekim şehitlerinin yoludur.”
 
Küçükçekmece’de bulunan Kanarya Mezarlığı’nda düzenlenen anmaya da birçok siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı.
 
‘ŞEHİTLERİMİZİN YAŞAMLARINDAN İLHAM ALIYORUZ’
 
Burada konuşan DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz,  Kürt halkının geçmişten bu yana büyük bedeller verdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Milyonlarca şehitlerimiz var ve yaşamlarını Kürt halkının uğruna feda ediyorlar. Bizler onların izinden ve onların yaşamlarından ilham alıyoruz. Bizler her dakika onların anılarına sahip çıkacağız. Şehitlerimize layık olmak için onların mücadelelerini yükselteceğimize bir daha huzurlarında söz veriyoruz.”
 
‘ŞEHİTLERİMİZİN CESARETİNİ ÖRNEK ALMIŞ BİR HALKIZ’
 
ANYAKAY-DER yöneticisi Türkan Acar, iktidarın Kürt halkına yönelik tüm baskılarına rağmen özgürlük ve demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybedenlere sahip çıkacaklarını vurguladı. Acar, “Aslında bu yol uğruna yaşamını yitirenler ölmemiştir. Onlar bütün Kürt halkının yüreğine gizlenmiş insanlar. Onların cesaretini almış bir halkız. O yüzden Kürt halkına ne kadar baskı ve yok etmeye çalışsalar da bunu hiçbir zaman başaramayacaklar” diye belirtti.
 
Daha sonra söz alan Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  (YAKAY-DER) Eş Sözcüsü Emine Arslan, “Tüm şehitlerimiz bizim onurumuzdur. Bu kadar ölümleri bize kader gibi yansıtanlara karşı direnmeye devam edeceğiz. Biz bu zulümleri kader olarak tanımlamıyoruz. Bizler bir kez daha şehitlerimizin huzurunda bayraklarını yükselteceğimize söz veriyoruz” şeklinde konuştu.
 
ŞIRNEX
 
MEBYA-DER öncülüğünde Şirnex merkez ve Cizîr ilçelerinde mezarlık ziyaretleri gerçekleştirildi. Mezarlık ziyaretine DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Şirnex Milletvekilleri Newroz Uysal Aslan, Zeki İrmez, Barış Anneleri Meclisi, Özgür Kadın Hareketi (TJA) Cizîr, Silopiya ve Deşta Darê ((Sırtköy) belediye eşbaşkanlarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı. 
 
İlk olarak Şirnex merkezde bulunan Nola Rû (Şehir Nuh) Mezarlığı ziyaret edildi. Mezarlığı ziyarete gelen yurttaşlara başsağlığında bulunan kitle, daha sonra Cizîr Halk Meclisi Mehmet Tunç ve Silopiya’da katledilen Sevê Demir, Pakize Nayır ve Fatma Uyar’ın mezarları başında kısa bir konuşma yaptı. 
 
‘ÖZGÜRLÜK İÇİN CAN VERENLERİN YOLUNDAN YÜRÜYELİM’
 
DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, “Mezarlıklar biz Kürtler için daha ölmemesi gerekenlerle dolu yerlerdir. Maalesef Kurdistan coğrafyasındaki mezarlıklar gençlerimizle doludur” dedi. Bütün ailelere sabır temennisinde bulunan Doğan, “Onlar, özgür, eşit ve onurlu bir yaşam için yaşamlarını verdiler. Bir an bile tereddüt etmeden kendilerini feda ettiler. Onun için bizlerinde sadece söz olarak değil pratiğimizle onların yolunda yürümesi gerekiyor. Sözümüz olsun sonuna kadar onların yolunda olacağız. Her bir yurtsever olarak nerede olursak olalım görev beklemeden elimizden ne gelirse onu yapmalıyız” diye konuştu. 
 
‘ÇOCUKLARIMIZIN YOLUNDAN YÜRÜYECEĞİZ’
 
Ardından konuşan Sêvê Demir’in annesi Sakine Demir ise “Çocuklarımız, dilleri, toprakları ve önderlikleri için bu toprağın altına girdiler. Sadece kendi anne babaları için değil bütün Kürt halkı için hayatlarını ortaya koydular. Bizler de yaşadığımız müddetçe çocuklarımızın yolunda olacağız. Bedeli ne olursa olsun çocuklarımızın yoluna sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.
 
Kitle ardından Cizîr ilçesinde bulunan mezarlığa geçti. İlk olarak Banê Senefîsê (Yafes) Mezarlığını ziyaret eden kitle, ardından Zîyareta Mezin (Asri) Mezarlığa geçti. Mezarlık ziyaretine gelen yurttaşlara metanet dileyen kitle, daha sonra sokağa çıkma yasağında hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti. 
 
Kitle, son olarak Orhan Doğan’ın mezarını ziyaret ederek programı sonlandırdı.
 
MÊRDÎN
 
Mêrdîn’de MEBYA-DER öncülüğünde, DBP ile DEM Parti il yöneticileri ile Barış Annelerinin katılımıyla Kurban Bayramı dolayısıyla Kurdistan ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı. 
 
Mezarlık ziyaretine partililerin yanı sıra aileler ile DEM Parti Mêrdîn Milletvekili Kamuran Tanhan da katıldı. Mensuriyê (Yalım) Kamor Kimsesizler Mezarlığı ile cenazesi kargo ile ailesine gönderilen Agit İpek'in mezarının bulunduğu Tizyan mezarlıkları ziyaret edildi.  
 
Mezarlık ziyaretleri yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. 
 
‘MÜCADELELERİNİ YÜKSELTME SÖZÜ VERİYORUZ’
 
Kamor Kimsesizler mezarlığında konuşan Mêrdîn MEBYA-DER Eşbaşkanı Gurbet Tekin, Kurdistan şehitlerinin bayramını kutlayarak, "Buraya kimsesizler mezarlığı adını vermişler. Onlar kimsesiz değiller. Ülkeleri onların arkasında, anneler onların arkasında. Onlar hepimizin çocukları. Onların huzurunda mücadelelerini devralma ve mücadele bayraklarını yükseltme sözü veriyoruz. Bugün dilimizi konuşuyor, kültürümüzü yaşayabiliyorsak onlar sayesindedir. Onlar bizim için canlarını verdi biz de onların mücadelelerinin takipçisi olacağız. Onlar şahsında tüm şehitleri minnetle anıyoruz. Şehit namirin" dedi. 
 
'KÜRTLERİN VARLIĞINI KABUL ETMİYORLAR'
 
Agit İpek'in mezarı başında da konuşan Tekin, "Bu onların ayıbıdır. Çocuklarımızın cenazesini bile rahat bırakmıyorlar. Kürtlerin varlığını kabul etmiyorlar" diyerek Halise İpek'in tutuklanması ile aileye yaşatılanları hatırlattı.
 
Mezarlık ziyaretleri okunan duaların ardından son buldu.
 
 
 
 

Diğer başlıklar

19:32 CENTCOM: DAİŞ’in Suriye ve Irak’ta saldırıları arttı
19:25 MLSA’nın 'Gazeteciler için hukuk el kitabı' yayında
18:32 Saldırılar protesto edildi: KDP ihanet içerisinde
18:25 Köpek katliamını öngören tasarı Meclis’te: İnsanlığa ve hukuka sığmaz
17:49 BM önünden seslendiler: CPT Abdullah Öcalan’la ilgili bilgileri derhal sağlasın
17:37 1 Mayıs davası: Adli kontrol hükümleri kaldırıldı
17:17 Türkiye’den BM’ye İmralı yanıtı: Tecrit yok, yasak var!
17:01 Ege'de 3 ayrı yangın
16:59 Gediz Elektrik'e kırmızı boyalı protesto
16:36 Depremzedeler için Meclis'e 'araştırma' önerisi
15:45 AKP'nin kapattığı üretim tesisini DEM Parti açtı
15:34 Botan Vadisi’nde yangın
15:34 Hayvanları 'öldürmeyi' öngören tasarının görüşmeleri gergin başladı
15:25 Kaya’nın cenazesi 6 yıl sonra ailesine verildi
15:16 Öğretmenler 'Eğitim Nöbeti'ni sonlandırdı
14:54 BM, Türkiye’den savunma istedi: İmralı’daki durumun nedeni ne?
14:47 Otizmli çocuğa tecavüz davasında ceza istemi
14:41 İHD 38 yaşında: Mücadele devam edecek | YENİLENDİ
14:25 Ege Üniversitesi'nde yurt ücretlerine zamma tepki
14:06 Sağlıkçıların ‘vergide adalet’ mücadelesi 19’uncu haftasında
13:51 Riha'da şüpheli kadın ölümü
13:44 Sûr’da tarihi PTT binasının ranta açılmasına tepki
13:42 Rüşvetten yargılanan AKP'li Beyoğlu tutuklandı
13:38 İHD’den 6 aylık rapor: 3 bin 895 hak ihlali
13:19 TEV-DEM’den 19 Temmuz açıklaması: Mücadeleyi yükseltelim
12:54 Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmeleri Ekim’e ertelendi: Tasarı geri çekilsin
12:51 Ruhsatsız madende göçük: 1 işçi toprak altında kaldı
11:35 Rüşvetten yargılanan AKP'li Beyoğlu hakkında tutuklama kararı
11:30 DEM Parti'den ağaç kesimine tepki: Bu talanı durdurun
11:08 KNK Eşbaşkanı Hewlêr’de
09:56 Türkiye’nin bombaladığı alanda yangın çıktı
09:54 8 kentteki alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı
09:22 Savcıya göre Fendik'i vuran polis dikkatsiz hareket etmiş!
09:19 Gazeteci Buldan: Saldırılar 3 bölgede yoğunlaştı
09:14 Atölyelerde kadın karakterleri analiz ediyorlar
09:10 Çiftyürek: Kurdistanî partiler saldırılara tutum almalı
09:08 Tutsaklarla görüşen anneler: Mücadelede kararlılar
09:06 40 değirmenden geriye sadece 1'i kaldı
09:03 Prof. Öztürkmen: İklim krizi sürerse su kıtlığı yaşanır
09:00 17 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:55 Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı
08:09 Dîlok'ta Gülistan Doku Turnuvası final maçı oynandı
07:57 14 Temmuz direnişçilerinin fotoğrafı tarihi surlarda
16/07/2024
23:48 Meclis Başkanvekili Karaca rahatsızlandı
23:19 3 işçinin ölümüyle ilgili soruşturmada 1 kişi tutuklandı
22:44 Colemêrg’te ‘iradeye saygı nöbeti’ 12’nci gününde
22:11 Serdeşt’te 1 kolber katledildi
22:07 Federe Kurdistan Bölgesi’ne saldırıların bir aylık bilançosu
21:35 Eğitim Sen, Xelfetî'de çöpleri topladı
21:30 İstanbul’da kayyım nöbeti: Mücadeleyi birleştirmeliyiz
21:20 Meclis kürsüsünde İmralı'yı 'cehennem' olarak tanımladı
20:57 Mêrdîn’de DEDAŞ, jandarmayla köye baskın yaptı
20:48 Oksijen sisteminin bozulduğu hastanede çocuklar mağdur edildi
20:45 Semsûr'un Faxrikan köyünde yangın
20:26 ÖHD’den işkenceci komutan hakkında suç duyurusu
20:20 14 Temmuz direnişi için Surlara pankart
20:10 Besê Hozat: İmralı’da aile ve avukat görüşü pazarlık konusu yapılıyor
20:05 Gençlik örgütlerinden Suruç anmasına çağrı
18:46 Erdoğan enflasyon için yine tarih verdi: Bu kez yıl sonunu gösterdi
18:35 Hezex’te 2 gözaltı
17:44 Gazeteci Topaloğlu Meclis gündeminde: Görme yetisini kaybedebilir
16:33 Curnê Rêş Belediyesi Kürtçe tabelalar astı
15:38 'Öldürme' karşıtı protestoya polis engeli
15:27 Özel muhalifleri meydanlara çağırdı
14:42 Sağlıkçılara dönük silahlı tehdide tepki
14:38 Birçok kentte 'Sefalete teslim olmayacağız' eylemi
14:33 Cemaatteki tecavüz davası yine ertelendi
13:23 BES-AR: Sağlıklı beslenmenin günlük maliyeti 880 lirayı geçti
12:54 En düşük emekli maaşı belli oldu
12:45 Hatimoğulları: AKP darbe mekaniğinin uygulayıcısı oldu
12:44 Hastanedeki sorunu gündemleştiren sağlıkçıya soruşturma
11:59 Bütçe ilk 6 ayda 747 milyar lira açık verdi
11:50 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:28 Şirnex kırsalına girişler bir kez daha yasaklandı
11:26 DEM Partili Ayten tahliye edildi
10:26 Çiftçiler Tarım Mitingi’nde taleplerini haykıracak
10:19 Hakkını isteyen Rihalı işçiye işkence
10:14 Tutuklanan Kaya hiçbir zaman zulme boyun eğmedi
09:56 Tutuklu Barık: Ölümle tehdit ediliyorum
09:45 Kadın örgütleri: Saldırılara karşı sokakta birleşme zamanı
09:41 9 yıldır teslim edilmeyen evleri için 2025'i bekleyecekler
09:33 Federe Kurdistan Bölgesi’nde 6 ayda 30 kadın katledildi
09:25 Gözaltı ve ev baskınlarında şiddet arttı
09:19 Tutsağın kaleminden Kelekê'nin 30 yılı
09:14 Licê'de maden için ormanlık alan yok ediliyor
09:13 ÖHD’li Durmaz: Y ve S tipleri kapatılmalı
09:07 Krize karşı 'özgüce' dayalı çalışma kararı
09:06 6 bin yıllık tarih baraj suları altında kalacak
09:01 Gazeteci Altan: Türkiye ilhaka başladı
09:00 16 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
00:02 İsrail saldırısında Esad’a yakın iş insanı öldü
15/07/2024
23:58 Mereş’te elektrik akımına kapılan Şahin yaşamını yitirdi
23:17 Gever’de gençler 14 Temmuz için alanlara çıktı
22:52 Hatimoğulları’dan 'yangınlara karşı etkin çalışma yürütülsün' çağrısı
21:51 İstanbul’daki nöbet 35’inci gününde: Kayyım defol
20:55 Cûrne Rêş Belediyesinden kadın işçilere ziyaret
20:51 Hayvanlar için çağrı: Nöbetler başlatın
20:13 Oyun oynarken gözaltına alınan çocuklar serbest bırakıldı
19:32 Eşbaşkanlar Zeydan ve Uzunay’dan İmamoğlu’na ziyaret
19:24 Nöbeti 6’ncı grup devraldı: Kayyım talandır
18:57 Hayvanları öldürme yasasına tepki: Aklınızdan bile geçirmeyin!
18:44 Ege'nin 3 bölgesinde orman yangını
18:22 Esad’tan Erdoğan’a yanıt: Suriye'den kuvvetlerini çeksin
17:46 Boşaltılan Meclis kadrosuna AKP ve BBP’lilerin kızları alındı
17:40 İran’da 4 Kürt tutuklandı
17:08 İzmir'de orman yangını: 3 kişi yaşamını yitirdi
17:07 Ethem Barzani için yakalama kararı
17:05 Cizîr'de oyun oynayan 4 çocuk gözaltına alındı
17:03 Hewlêr’de katledilen Bülbün’ün duruşması ertelendi
16:33 IFJ’den gazeteci Mîrza için Türkiye ve Irak’a çağrı
16:27 ‘Savaş politikalarının son bulması için tecridi kaldırın’
15:18 Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı, Talabani ile görüştü
15:02 DEM Parti'den 2 bakanlığa çağrı: İmralı'ya dair açıklama yapın
15:01 DEM Parti 9’uncu Yargı Paketi’ne muhalefet şerhi düştü
14:54 Sultanbeyli’de şüpheli kadın ölümü
14:52 Serinlemek için girdiği ırmakta boğuldu
14:51 Annelerden tutuklanan 9 kişinin serbest bırakılması çağrısı
14:24 Elektrik kaçağı soruşturması: Son işlemi GDZ Elektrik yapmış
14:18 Aracın çarptığı 2 çocuk hayatını kaybetti
14:04 İzmir'de orman yangını
14:03 Irak Komünist Partisi: Saldırılar derhal durmalıdır!
12:47 ‘Irak Türkiye’nin saldırılarını Lahey’e taşıyabilir’
12:15 Açlık sınırı 19 bin, yoksulluk sınırı 65 bin TL'ye yükseldi
12:06 Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı Ereci Süleymaniye’de
10:55 Musul’da toplu mezar
10:51 DEM Parti MYK'si toplandı
10:26 Amed'de iş yerlerine saldırı: Devlet yönlendiriyor
10:02 Köy merkezlerine hava saldırısı
09:57 AYM’den cinsel istismar kararı: Yeniden yargılama ve tazminat
09:54 Amêdiyê'de yoğun askeri hareketlilik
09:43 Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye'ye saldırıları BM’de tartışılacak
09:27 Xwebûn'dan 'Kim satıyor, kim koruyor?' manşeti
09:26 Su hattı kazısında göçük: 3 işçi öldü
09:23 Seyit Rıza’nın silahşoru
09:13 Şanar Yurdatapan: Aydınlar güçlerini birleştirerek savaşa karşı durmalı
09:11 Federe Kurdistan Bölgesi'nde gazeteciler risk altında
09:09 Kayyımın bariyerleri kuş ölümlerine neden oldu
09:04 Selin vurduğu köyde zarar büyük
09:03 Yeni ayakkabı alamayanlar eskisini tamir ettiriyor
09:01 Gazeteci Seyda: KDP ile çeteler aynı mevzide
09:00 15 TEMMUZ 2024 GÜNDEMİ
08:05 6 kent için sarı kodlu uyarı
07:57 Öğmen’in cenazesi Gever’de defnedildi
00:12 Semsûr'da şüpheli çocuk ölümü
14/07/2024
23:08 Aydın'daki yangın fabrikanın ikinci kısmına sıçradı
22:25 Öğmen'in cenazesi teslim edildi
20:50 Riha'da Gülistan Doku futbol turnuvası başladı
20:02 Gençlik örgütleri ‘adalet zinciri’ oluşturdu: Suruç’un hesabını soracağız
19:45 Eyn Îsa’ya saldırı: Bir yurttaş yaşamını yitirdi
19:07 Yanan tur teknesinde 4 kişi yaralandı